FILM ZDOBYWCY OSCARA, REŻYSERA I ANIMATORA GLENA KEANE’A

Wasze rakiety
lądują na muralach!

Zakończyliśmy już zbieranie zgłoszeń. Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali do nas rysunki swoich wymarzonych rakiet!

Poniżej możecie obejrzeć Galerię Zwycięskich Rakiet, a już wkrótce zobaczycie tu także gotowe murale stworzone przy Waszej pomocy!

W polskich miastach pojawią się murale zaprojektowane przez… dzieci

22.10.2020

Czy to będzie jedna z najważniejszych produkcji dla dzieci ostatnich lat? Zdobywca Oscara Glen Keane („Mała Syrenka”, „Piękna i Bestia”) wraca z nowym filmem - tym razem wyreżyserował „Wyprawę na Księżyc”. Na dodatek do tej wyczekiwanej animacji wyprodukowanej przez Netflix singiel na nasz rynek stworzyła nastoletnia polska gwiazda - Viki Gabor.

W polskich miastach pojawią się murale zaprojektowane przez… dzieci

„Wyprawa na Księżyc” będzie miała swoją premierę 23 października. To historia o dziewczynce budującej rakietę i ruszającej w kosmos. Spotyka tam, jak w każdej dobrej animacji, mnóstwo zaskakujących przyjaciół oraz musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, żeby wrócić do rodziny. Biorąc pod uwagę, jak spektakularne wyniki oglądalności w ostatnich latach osiągają animacje, „Wyprawa na Księżyc” może się okazać jednym z najważniejszych filmów tego roku, a jego bohaterka dołączy do rosnącego grona postaci silnych dziewczyn podbijających świat. Film będzie też zachętą dla wszystkich dzieciaków do tego, żeby rozwijały swoje zdolności w nauce, która do tej pory była często w bajkach przeciwstawiana zabawie.

Premierze opowieści o pomysłowej i dzielnej podróżniczce, która w poszukiwaniu mitycznej bogini księżyca wyrusza w niezwykłą, pozwalającą rozwinąć wyobraźnię wyprawę, towarzyszy niecodzienna akcja promocyjna skierowana do młodej i twórczej widowni. Dzieciaki będą miały okazję wziąć udział w konkursie rysunkowym, w którym stworzą swoją własną rakietę ze snów, a zwycięskie projekty staną się częścią olbrzymich murali! Brzmi jak prawdziwe spełnienie marzeń, szczególnie że chodzi o bardzo eksponowane miejsca w największych polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Dodatkowymi nagrodami dla uczestniczek i uczestników są oryginalne zabawki wzorowane na bohaterach filmu.

Takie akcje są szczególnie ważne, bo przestrzeń miasta ozdobiona rakietami narysowanymi przez dzieciaki może wyglądać naprawdę ciekawie, nadając trochę koloru i życia naszej szarej i betonowej rzeczywistości. Zazwyczaj to zawodowi artyści tworzą obecnie tak duże murale, tymczasem jak dowodzi bohaterka „Wyprawy na Księżyc”, często nie doceniamy kreatywności młodego pokolenia. Wciąż w polskich miastach za mało miejsca poświęca się na realizację projektów stworzonych przez dzieci, ograniczając ich uczestnictwo w kulturze miasta wyłącznie do placów zabaw. Poza tym nie oszukujmy się, kto wymyśli ciekawszą rakietę niż dzieciaki, dla których podróże kosmiczne są równie ekscytujące co dla Elona Muska?

Zasady konkursu są proste. Wystarczy wejść na stronę wyprawanaksiezyc.pl, którą wspólnie z Netflixem stworzył Onet. Tam dzieciaki mogą narysować swoją rakietę online albo wgrać juz gotowy projekt. Na stronie można znaleźć też ciekawostki dotyczące filmu oraz materiały przybliżające jego tematykę.

„Wyprawa na Księżyc” jest już dostępna na Netflix!

Trwa ładowanie muralu...